Zdrowy rozsądek i spokojny sen

Ozdobne donice w Twoim domu
19 lipca, 2019
Gdzie kupić sprzęt narciarski?
23 marca, 2020
Show all

Na chłopski rozum można przyjąć prawie wszystko. I efekty tego są o niebo lepsze niż dobieranie słów jak do osławionej ustawy prasowej.

Logiczność tego sformułowania jest porażająca. To widać na pierwszy rzut oka. Kto chce może nawet postawić kontr tezę. A logika przecież jest niezbędna w życiu. Pojmowanie bez logiki jest jak potrawa bez soli lub jak łóżko bez prześcieradła. Łoże bez tego kawałka materiału jest jak zwykłe miejsce do spania. Nic z wygody i komfortu.

Co warte takie miejsce? Niewiele! W łóżku musi być prześcieradło. Dopiero wtedy tworzy całość. Dla wygody i pełności.

I w tym cała mądrość, by nie dać nabić się z tropu. I podążać za rozumem jak pies gończy za śladem zwierzyny. Pełna odpowiedzialność bierz za swoje myśli i słowa. Miej olej w głowie i nie daj się wykpić. Wygoda podczas snu to podstawa. Na materac kładź podkłady. Trzeba spać wygodnie całą noc. Dopiero wtedy można powiedzieć, że człowiek jest zdrów i kontent.

Dobry pomyślunek to podstawa. Daje człowiekowi przewagę nad cwaniactwem ludzi i sytuacji, w jakich może się znaleźć przypadkiem dzięki zrządzeniu losu. Szukając potwierdzenia dla wcześniejszych porównań, można nawet zagłębić się w szczegóły techniczne. Badać materiał i sposób wykonania. I choć wiadomo, jak się wykonuje prześcieradła i powłoki to przypomnieć sobie warto dla własnej pewności i ugruntowania wiedzy.

A ludzka przemyślność, a zdarza się, że też przewrotność nakazuje być czujnym. Ostrożność potrzebna jest, by nie wpaść w pułapkę losu, którą zastawiają inni ludzie, a czasem sprzęty domowe.
Krążymy wciąż wokół łóżka niestety. Raz wywołane porównanie pokutuje i wraca w tym tekście i chyba pozostanie do końca.

Wracając do spraw technicznych, warto przypomnieć, idąc za tropem myśli, z czego wykonuje się od zawsze setki i tysiące prześcieradeł. I co my tu mamy. Na pierwszym miejscu znajduje się surowiec naturalny. Bawełna od lat ratuje naszą skórę od alergii wywołanych różnego typu dodatkami do tkanin.

Nasza przenikliwość może wybawić nas od kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *